MALOSTRANSKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI

pod záštitou Prof. Ing. Jiřího Drahoše, DrSc. - 1. místopředsedy Senátu PČR 

Festival Malostranské komorní slavnosti, který je od roku 2002 součástí Českých kulturních slavností, patří mezi nejvýznamnější mezinárodní festivaly pražské komorní hudby v Praze a je přehlídkou toho nejlepšího, co může především česká interpretační scéna nabídnout. Malostranské komorní slavnosti se konají každoročně v říjnu v Hlavním sále, unikátním prostoru Valdštejnského paláce, který si nechal Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna zbudovat roku 1623 jako svou pražskou rezidenci. Stavba samotná i její bohatá vnitřní výzdoba jsou dílem převážně italských mistrů.

Festival je pořádán občanským sdružením Česká kultura ve spolupráci s Kanceláří Senátu Parlamentu ČR a pod záštitou Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.

Praha je historickým sídlem českých panovníků, kteří sem přesídlili na konci 9. století. Už od počátků českých dějin je centrem nejprve českého knížectví, potom českého království a ve 20. století je hlavním městem nejprve Československé a pak i České republiky. Od roku 1992 je Praha, především díky svým bohatým architektonickým památkám, zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

 Vážení hosté  Malostranských komorních slavností. Těší nás Váš průběžný tradiční zájem o náš fetival a rádi Vám zajistíme rezervaci. Protože je kapacita sálu omezena, nemůžeme však  vyhovět   k naší  lítosti všem žadatelům. Prosíme tedy všechny, kteří si rezervaci udělají a na koncert nakonec nemohou přijít, aby svoji rezervaci zrušili co možná nejdříve, abychom jejich místa mohli poskytnout těm, které jsme z kapacitních důvodů odřekli. Díky za Vaši solidaritu. MgA. Jan Páleníček

REZERVACE Upozornění ! Rezervace není na určité místo v sále. Pouze Vám rezervujeme vstup a místo k vlastnímu výběru. Rezervace nám poskytuje přehled pro včasnou statistiku naplněnosti sálu, který je kapacitně omezen. Děkujeme za pochopení.

Vážení,                                                                                 

ší nás Váš zájem o náš festival Malostranské komorní slavnosti. Protože je kapacita sálu omezena, musíme řadu zájemců odmítnout, respektive zařadit na listinu čekajících pro případ, že se nějaké místo uvolní. Prosíme Vás tedy, máte-li rezervaci a koncertu se nemůžete zúčastnit, abyste nás neprodleně informovali a uvolnili tak místa těm, kteří by rádi na koncert přišli a nemohli jsme jim z kapacitních důvodů vyhovět.